Soru: Bilge makine’nin ürettiği makineler ile neler yapılır?

Her tür (sert ve yumuşak) plastik profil üretimi yapılır. Örneğin, pvc süpürgelik, perde rayı, duvar ve tavan lambrisi, dış cephe kaplama (siding) profili ve bağlantı elemanları, banyo seramik köşe çıtaları, resim çerçeveleri profili, mobilya kenar bantları, otomobil kapı ve kapak contaları, beyaz eşya kapı contaları, fren hava hortumları, plastik boru ve hortumları, dikey perde, jaluzi, panjur, vb.Leri.
Yumuşak profillerin (fitil, conta vs.) Bobine sarılması.
Profil üzeri boyama (desenleme), profil üzeri oyma (engraving) ve şekillendirme (embossing), profil üzeri taş kaplama.
Çeşitli yüzeylere tampon ile transfer yöntemi ile baskı yapılması. Örneğin, kalem, çakmak, hesap makinesi, cd, üzerine. Kadın ayakkabı ökçelerine baskı. Tencere, klima panelleri, beyaz eşya panelleri, otomobil ön panellerine baskı.


Soru: Kaç senedir makine sektöründesiniz?

1986 Yılından bu yana.


Soru: Makineleriniz kendi tasarımınız mıdır?

Bilge makine müşterilerinin isteklerine özel makineler tasarlar ve üretir. Örneğin; yumuşak profil ve hortum sarma makineleri, profil üzeri şekillendirme ve oyma makinesi, gibi.
Ayrıca tüm makinelerimizin tasarımları tarafımızdan yapılmış olur sürekli geliştirilmektedir. Örn. Kullanım verimliliği, enerji tasarrufu gibi konular önemsenmektedir.
Tampon baskı makinelerimizin marka tescili “tampomatik” olarak yapılmıştır.


Soru: Ürünleriniz avrupa birliği ve tse standartlarına uygun mudur ?

Makinelerimiz, ilgili standartlara uygun olarak ve ab ce deklerasyonlarına uygun olarak üretilmektedir. Lvd testleri yaptırılmış ve gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.